מה אומרים המומחים

כיצד נשים מתמודדות עם דליפת שתן?

דליפת שתן היא עדיין טאבו בחברה שלנו, וזו הסיבה שנשים הסובלות ממצב זה מרגישות נבוכות כאשר הן נדרשות להתמודד עם המצב. כתוצאה מכך, הן נמנעות מהתמודדות ואף נמנעות ממצבים שבהם הליכה תכופה לשירותים היא פעולה ניכרת לעין, כמו למשל במשך נסיעות ארוכות במכונית או טיולים ארוכים בחיק הטבע.

נשים עם דליפת שתן נוטות לשמור את הבעיה לעצמן, לפעמים גם במשך שנים ארוכות ומבלי לספר עליה לאיש, גם לא לרופא המשפחה או הגניקולוג. הן אינן יודעות שיש עוד נשים רבות באותו מצב.

לכן, אני ממליצה לנשים עם דליפת שתן לנצל את הביקורת התקופתית השגרתית הבאה כדי לדבר עם הרופא על המצב ולהקל על עצמן.

מה יכולות נשים הסובלות מדליפת שתן לעשות כדי לצמצם את ההשפעה על חיי היומיום?

לא כל הנשים עם דליפת שתן צריכות לקבל טיפול תרופתי או כירורגי. אפשר לתכנן את ההליכות לשירותים בהתאם לשאר הפעילויות במשך היום ויש גם אפליקציות המסייעות לאתר את השירותים הקרובים ביותר. גם תרגילים לחיזוק שרירי רצפת האגן עוזרים. מן ההכרח להחזיק תחבושות מיוחדות וחשוב לדעת שהתחבושות האלו שונות מהתחבושות המיועדות למחזור החודשי. הן באות ברמות ספיגה שונות וחשוב לאתר את רמת הספיגה המתאימה לך אישית.

מגיני התחתון מתאימים לנשים עם דליפת שתן שמתרחשת מידי פעם ופשוט מבטיחים לך שאת מוגנת. לא ניתן להבחין בהם מבעד לבגדים והם דיסקרטיים לחלוטין.

תחבושות או תחתונים עם רמת ספיגה גבוהה יותר מיועדים לנשים עם דליפה תכופה יותר ובעלת עצימות גבוהה יותר או למצבים שבהם אי אפשר להחליף מגן תחתון, כמו למשל בנסיעות ארוכות.

פרופ' ד"ר  אליזבת מרקלה, מומחית בגניקולוגיה ומיילדות

כתבות נוספות
מוצרים מומלצים