כיצד לדבר על שלפוחית רגישה?

היי הראשונה ליזום את השיחה

העלי את הנושא של בריחת שתן בעצמך, במקום לחכות שבן/ת הזוג ת/ישאל אותך. במידה והתנהגת בצורה לא אופיינית לאחרונה, אמירת האמת עשויה להפיג את חששות בן/ת הזוג, שעלול/ה להניח את הגרוע מכל.

כיצד להתחיל את השיחה?

ייתכן כי בן/ת הזוג הבחין/ה ברגישות השלפוחית שלך או העיר/ה על ביקורייך התכופים בשירותים. ייתכן ששם/ה לב כי אינך נלהבת להצטרף לפעילויות כאלו ואחרות. אם זה המצב, אלו מקומות טובים להתחיל את השיחה. למשל, תוכלי לפתוח באמירה בסגנון: "לאחרונה אני צריכה לגשת לשירותים לעיתים קרובות יותר מהרגיל, וזו הסיבה שקשה לי להנות מבילוי בחללים סגורים כמו אולם קולנוע או נסיעות ארוכות ברכב, כשאין גישה קלה לשירותים". הדבר יסייע לך להסביר את השינוי בהתנהגותך וכיצד רגישות השלפוחית משפיע על חיי היומיום שלך.

התקדמי לאט כדי שהצד השני יוכל לקחת את הזמן ולהבין את הנאמר

על אף שסביר שתזכי לתמיכה מבן/ת הזוג, חשוב לזכור כי ייתכן והתופעה אינה מוכרת לו/ה. ספרי לו/ה על התסמינים של שלפוחית רגישה, תארי כיצד הם משפיעים על חייך ועל מערכת היחסים שלכם.

יידעי אותו/ה שבריחת שתן היא מצב נפוץ בקרב נשים

עזרי לבן/ת זוגך להבין מי חווה את התופעה הזו, מתי וכיצד. שתפי אותו/ה שאת מתמודדת עם השלפוחית הרגישה באמצעות מוצרי ספיגה לבריחת שתן, כמו מגן תחתון, תחבושות ותחתונים ייעודיים, ופרטי באילו אמצעים את נוקטת על מנת לשפר את מצב השלפוחית שלך.

המשיכו לשוחח

עודדי את בן/ת זוגך לשאול שאלות ולהעלות חששות כך שתוכלו לפעול ביחד ולהתמודד עם המצב. הודות לשיחות אלו יהיה לך עם מי לדבר על רגישות השלפוחית שלך, ותזכי למערך התמיכה לו את זקוקה.

קלייר, מנהלת מערכות, 35: "כבר תשע שנים שאני מתמודדת עם שלפוחית רגישה, ואני כבר לא שומרת את הבעיה רק לעצמי- כיום אני פונה לבעלי ולחברותיי הקרובות לקבלת תמיכה".

מרי, עובדת ניקיון, 44: "לקח לי זמן, אבל כיום אני מדברת על השלפוחית הרגישה שלי באופן חופשי עם בעלי, עם המשפחה ועם החברות והחברים הקרובים".

כתבות נוספות
מוצרים מומלצים