חמישה מיתוסים על בריחת שתן

הנה האמת מאחורי חמישה מיתוסים נפוצים על בריחת שתן, כך שתוכלי להרגיש טוב יותר לגבי השלפוחית הפעילה שלך.

לא קל, ואפילו מביך, לדבר על בריחת שתן. אולי בגלל זה יש כל כך הרבה אי הבנה סביב הקשיים הכרוכים בשלפוחית רגישה. הגיע הזמן להפריך ביחד כמה מיתוסים על בריחת שתן, ולהראות לך שיש דרך מעשית להתמודדות בריאה של שלפוחית רגישה.

מיתוס 1

בריחת שתן מתרחשת רק אצל מבוגרים

אמנם נכון שהסיכון לבריחת שתן  עולה שככל שמתבגרים , אבל כל אישה עשויה לחוות זאת בתחנות שונות בחייה. למעשה, אחת מכל שלוש נשים מעל גיל 18 סובלת מבריחת שתן. נשים צעירות, לדוגמא, עלולות להתנסות בסימפטומים של שלפוחית רגישה אחרי לידה, כתוצאה מההיריון ותהליכי הלידה המשפיעים על השרירים התומכים ברצפת האגן.  גם נשים בגיל העמידה עשויות לחוות אי-שליטה במתן שתן עם תחילת גיל המעבר, בשל ירידה ברמת  האסטרוגן בגופן. ישנם גם מצבים רפואיים כגון השמנת יתר שיכולים לגרום לתסמינים של בריחת שתן.

מיתוס 2

בריחת שתן היא מחלה בפני עצמה

בריחת שתן עשויה להיות תסמין של בעיה בריאותית סמויה כגון צניחת רחם או מחלה אחרת המשפיעה על שלפוחית השתן או על האופן בו גופך מייצר שתן. לכן חשוב מאוד לדבר עם הרופא– הוא או היא יוכלו לעזור לך לוודא שבריחת השתן אינה תסמין של בעיה בריאותית נרחבת יותר.

מיתוס 3

החיים נגמרו

אי שליטה במתן שתן לא צריכה למנוע ממך להמשיך בחייך הרגילים. גם אם השלפוחית דולפת, תזכרי שאת עדיין בשליטה. מלבד שימוש במוצרי הספיגה של אולוויז דיסקריט, תוכלי לחזק את שרירי רצפת האגן באמצעות תרגילי חיזוק יומיים. אם התסמינים ממשיכים, הרופא יוכל לסייע באיתור מקור הבעיה.

מיתוס 4

מי שסובלת משלפוחית חלשה צריכה להימנע משתייה מרובה

אין שום סיבה להימנע משתייה כדי להמעיט בצורך לבקר בשירותים. אל תתייבשי! שתיית מים מרובה אולי מגבירה את התדירות והצורך לבקר בשירותים, אבל שתייה מועטה מדי מובילה לשתן מרוכז – שתי האפשרויות יכולות להביא לגירוי יתר של השלפוחית ולהגדיל את הסיכון לאי-שליטה במתן שתן. שתיית מים גם מפחיתה את ריח השתן. התרגלי לשתות בשעות המוקדמות של היום. נסי ללגום מים בין הארוחות, והפסיקי לשתות שעתיים לפני השינה. השתדלי להימנע או להפחית בצריכת קפאין, מיצי הדרים, אלכוהול ומשקאות מוגזים.

מיתוס 5

כולם ידעו אם את לובשת "חיתול למבוגרים"

זה פשוט לא נכון! את יכולה להתייחס למוצרי ספיגה לבריחת שתן כמו אל מגיני תחתון רגילים. את משתמשת בהם כל החיים ואף אחד לא שם לב, נכון? פשוט צריך לבדוק סוגי מוצרים שונים ולמצוא את זה שמתאים לך. תתפלאי לגלות שהרבה נשים בגילך לובשות חיתולים למבוגרים מבלי שבכלל ידעת. אולוויז דיסקריט רוצה שתרגישי נשית ומלאת בטחון, למרות דליפת השתן. לכן פיתחנו קו שלם של מוצרי ספיגה לבריחת שתן שלא מזכירים בכלל חיתולים. להתמודדות עם בריחת שתן קלה יותר, נסי את מגיני התחתון של אולוויז דיסקריט. לספיגה מוגברת, נסי את תחבושות אלוויז דיסקריט. ולהגנה מקסימלית, נסי את תחתוני אולוויז דיסקריט, להגנה מושלמת מבריחת שתן.

כל המוצרים עוצבו בקפידה לנוחות והגנה מרבית, ומספקים לך יותר יכולת ספיגה ממה שתצטרכי וגם מנטרלים ריחות לא נעימים! מצאי את מוצר אולוויז דיסקריט המתאים לך וחזרי לחיות בעולם שבו בריחת שתן היא לא סיפור.

האמת מאחורי בריחת שתן

יש אמת אחת שאסור לך לשכוח: את לא צריכה לסבול בשקט מבריחת שתן. ניתן לרפא, לטפל, או לכל הפחות להתמודד עם התופעה בצורה מיטבית. דברי עם הרופא עוד היום וגלי מה גורם לבעיות השלפוחית שלך, וכיצד ניתן לטפל בהן באופן המתאים ביותר.

כתבות נוספות
מוצרים מומלצים