גיל המעבר הוא שלב חדש

גיל המעבר מציין את סיומה של התקופה הפורייה בחיי האישה. מעבר זה מתרחש בדרך כלל בגילאי 45-55. תקופה זו מאופיינת בשינויים פיזיים ורגשיים רבים. אף על פי כן, תסמיני גיל המעבר לא חייבים לפגום באיכות החיים שלך.

כיצד מתנהג המחזור החודשי בתקופה שקודמת לגיל המעבר?

המחזורים יהפכו לארוכים יותר ופחות סדירים. הדימום הוסתי נוטה להפוך לקל יותר. יחד עם זאת, דימום וסתי כבד עשוי להופיע לאחר דימומים קלים. במקרים מסויימים, נשים סבורות שהמחזור שלהן הסתיים לחלוטין ואז לפתע הדימום הוסתי שב ומופיע. בתקופה זו, קשה מאוד לחזות מראש את דפוסי המחזור ולכן יש לוודא שאת ממשיכה להשתמש באמצעי מניעה במידה ואינך מעוניינת בהיריון.

מתי ייפסק המחזור החודשי שלי?

כשהמחזור החודשי נפסק, גוף האישה נמצא בגיל המעבר. השחלות מפסיקות לייצר אסטרוגן באופן הדרגתי, והביוץ נפסק. תהליך זה מתרחש באיזור גיל 50 אבל מדובר בממוצע בלבד, שמשתנה מאישה לאישה.  הצמצום בייצור האסטרוגן לא משפיע רק על המחזור החודשי אלא גם על טמפרטורת הגוף, מצב הרוח ובריאות העצם והרצועות. זו הסיבה לטווח הרחב של תסמיני גיל המעבר.

מה הם תסמיני גיל המעבר?

  • גלי חום: תופעה זו מתחילה בדרך כלל כמה חודשים לפני הכניסה לגיל המעבר ונמשכת כשנה או שנתיים. משך גל החום יכול לנוע בין שעה ליום שלם.
  • עקצוץ והתכווצויות.
  • שינויים במצבי הרוח, רגישות או דיכאון.
  • כאבי שרירים או פרקים. פעילות גופנית על בסיס יומיומי יכולה לסייע לשמור על גמישות ולחיזוק השרירים.
  • הפרעות בתפקוד המיני: אובדן חשק, יובש נרתיקי, כאבים במהלך המשגל.
  • אוסטאופורוזיס: הדלדלות העצם, כאשר העצמות בגוף נחלשות.

במטרה להתמודד עם תסמיני גיל המעבר, פותחו תרופות שונות שיכולות לסייע בהתמודדות ואף למנוע תסמינים. פני לרופא/ת הנשים שלך במידה ואת זקוקה לסיוע בשלב חדש זה בחייך.

כתבות נוספות
מוצרים מומלצים