ארבעה מיתוסים על בריחת שתן אצל נשים

בריחת שתן נפוצה רק בקרב נשים שעברו לידה או אנשים מבוגרים.

טעות.

על אף שהסיכון לאי שליטה בסוגרים עולה עם הגיל, כל אחת עשויה לחוות תסמינים של בריחת שתן בכל זמן. ישנם גורמים רבים לשלפוחית רגישה. הנפוצים שבהם הינם:

  • היריון ולידה עשויים להשפיע על המבנים התומכים של רצפת האגן שלך, כגון שרירים ורצועות. תרגילי רצפת אגן לאחר ההיריון עשויים להעניק לך יכולת לשלוט בבריחת שתן, למקרה שתחווי תופעה זו.
  • שלפוחית רגישה בגיל המעבר עשויה להגרם כתוצאה מצניחה משמעותית ברמות האסטרוגן בגוף. תדירות גדלה של בריחת שתן והתפרצויות פתאומיות הינם התסמינים הנפוצים ביותר. שוחחי עם הרופא/ה שלך על שלפוחית רגישה במהלך הבדיקה השגרתית, כחלק מהדיון בשינויים הכוללים שגופך חווה.
  • משקל עודף יוצר לחץ על שלפוחית השתן, השופכה ושרירי רצפת האגן. הפחתה במשקל עשויה להפחית את הלחץ.
  • ענפי ספורט מאומצים עשויים לגרום לשלפוחית רגישה בשל הלחץ הרב המופעל עליה, מה שעשוי להוביל למקרים של בריחת שתן.

 

יש רק סוג אחד של בריחת שתן.

טעות.

ישנם סוגים שונים של בריחת שתן. העיקריים שבהם הינם:

  • בריחת שתן דחפית, כאשר את חווה דחף אדיר להשתין אך לא מצליחה להגיע לשירותים בזמן- מה שעשוי לקרות לכל אחת בכל גיל.
  • בריחת שתן בשל הפעלת לחץ פתאומי, כאשר את חווה בריחת שתן בזמן שיעול, עיטוש או צחוק- סוג זה נפוץ יותר בקרב נשים צעירות דווקא.
  • בריחת שתן מעורבת היא שילוב של תסמינים משני סוגי בריחת השתן שתוארו לעיל.

 

שלפוחית רגישה היא מצב רפואי נדיר.

טעות.

אחת מתוך שלוש נשים מעל גיל 18 סובלת משלפוחית רגישה. למעלה ממחצית מהנשים המתמודדות עם בריחת שתן לעולם לא פונות לרופא/ה שלהן לעזרה.

אם את סובלת משלפוחית רגישה, עלייך להמנע משתייה ככל הניתן.

טעות.

גם אם את סובלת משלפוחית רגישה, אין שום צורך להמנע משתייה בניסיון לצמצם את הצורך ללכת לשירותים. הקפידי על שתייה! שתייה מרובה עשויה להגביר את תדירות ודחיפות הצורך להשתין. אולם אי הקפדה על שתייה מספקת הופכת את השתן למרוכז יותר, מה שמגדיל את הסיכויים לגירוי השלפוחית. מצב זה, בתורו, מגדיל את הסיכויים לבריחת שתן. כמו כן, שתיית מים מסייעת בהפחתת ריחות.

טיפ טופ:עשי לך הרגל לשתות מים בין ארוחות, ולהמנע משתייה כשעתיים לפני השינה. המנעות או צמצום צריכת קפאין, מיץ הדרים ומשקאות מוגזים עשוי לסייע לשלפוחית רגישה.

כתבות נוספות
מוצרים מומלצים